Zdaniem Noble Option nie stoimy u progu kolejnego kryzysu

Kancelaria Adwokacka

Według Noble Option obawy o kondycję chińskiej gospodarki, które doprowadziły do silnej przeceny na rynkach finansowych na początku 2016 roku, były dość przesadzone.

Zdaniem Noble Option nie stoimy u progu kolejnego kryzysu

Główny ekonomista Noble Option – platformy pozwalającej na inwestowanie w opcje binarne - Rafał Sadoch uważa, że wzrost gospodarczy rysuje się lepiej, niż wyceniają to obecnie rynki. „Od dłuższego czasu chińskie władze pudrują swoje statystyki i chyba nikt już nie wierzy, że wzrost gospodarczy obecnie przekracza 6%. Szacunki niezależnych ośrodków analitycznych wskazują na wzrost rzędu 4%”. Obecnie w Chinach ma miejsce transformacja gospodarcza z modelu opartego na inwestycjach i przemyśle na bazujący na konsumpcji. Nie jest w związku z tym zaskoczeniem, że będzie to prowadzić do wyhamowania dynamiki wzrostu PKB. „Problemem w Chinach jest nadmierne zadłużenie oraz nierównowaga na rynku mieszkaniowym, z tym jednak chińskie władze powinny sobie poradzić” - mówi Rafał Sadoch.

 

 

Zdaniem Noble Option również niepokój związany ze wzrostem awersji do ryzyka na globalnych rynkach finansowych, wywołany problemami niemieckiego Deutsche Banku, nie będzie prowadzić do wystąpienia zjawisk kryzysowych. „W ciągu ostatnich lat kondycja sektora bankowego zdecydowanie się poprawiła. Co więcej, po doświadczeniach z 2008 roku i upadku Lehman Brothers, nie wyobrażam sobie, że niemiecki rząd dopuściłby do czegoś podobnego w strefie euro”.

 

Największe ryzyka dla światowej gospodarki generowane są w tej chwili głównie przez skutki normalizacji polityki pieniężnej w USA, która rodzi największą presję na rozwijające się gospodarki krajów Ameryki Łacińskiej. „Spadek cen surowców połączony z umacnianiem się dolara amerykańskiego stanowi mieszankę wybuchową dla takich krajów jak Brazylia. Tamtejsze firmy zadłużały się bowiem w dolarach i obecnie deprecjacja reala połączona z aprecjacją dolara skutkuje kilkukrotnym wzrostem kosztów obsługi długów” mówi główny ekonomista Noble Option.

 

 


SKUTECZNIE ROZWIĄZUJĘ PROBLEMY PRAWNE, Pomagam uniknąć kosztownych błędów
Data: 09.03.2016 11:20
Autor/Źródło: Autor zewnętrzny
Kategoria: Inne, Gospodarka, Finanse
Słowa kluczowe: kryzys gospodarczy, kryzys, ryzyka dla światowej gospodarki, globalne rynki finansowe

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
® 2008 - 2017 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.